Uprawy Polowe

 

 

Uprawy polowe

 

- zraszacze polowe

 
W naszej ofercie możecie państwo znaleźć zraszacze do nawadniania upraw rolniczych, sadowniczych i szkółek roślin ozdobnych . Posiadamy wiele modeli zraszaczy młoteczkowych pełnoobrotowych i regulowanych, metalowych i plastikowych o promieniu od kilku do kilkudziesięciu metrów. Specjalnie dla wrażliwych upraw posiadamy zraszacze zapobiegające przymrozkom, które można stosować do -5 st C.-ramiona zraszające samojezdne

Za pomocą ramion zraszających można podlewać z bardzo dużą dokładnością. Umożliwia to oszczędne gospodarowanie wodą. Jest to idealne rozwiązanie dla szkółek roślin ozdobnych.  Duży wybór modeli i opcji pozwala na zaprojektowanie i wykonanie deszczowni „namiarę” tak, aby zaspokoić indywidualne życzenia klienta.

 - linia kroplująca z kompensacją ciśnienia

 
Stosowane w uprawach otwartych, głównie w sadownictwie. W odróżnieniu od linii bez kompensacji można je używać na terenach o zróżnicowanej rzeźbie terenu i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba stosowania długich ciągów nawadniających. Kompensacja ciśnień pozwala na uzyskanie równomiernego wydatku wody na całej długości ciągu. Wszystkie elementy linii wykonane są z materiałów odpornych na środki chemiczne i nawozy stosowane powszechnie w rolnictwie.

o Średnica zewnętrzna przewodu: 16 mm,
o Nominalny wydatek z kroplownika: 1.6 l/godz.,


- linia kroplująca
Stosowane na całym świecie w różnych warunkach klimatycznych i glebowych, w różnorodnych rodzajach upraw. Cechuje je wysoka jakość i dokładność podawania wody a także duża żywotność. Wbudowany system filtracji oraz specjalna budowa kroplowników powodująca turbulentny przepływ wody, to cech zapobiegające powstawaniu osadów i zatykaniu się kroplowników.

o Średnica zewnętrzna: 16 mm,
o Nominalna grubość ścianki: 1.2 mm,
o Nominalny wydatek z kroplownika: 1.5 - 4.3 l/godz

 

 

- taśmy kroplujące

zapewnia równomierność pracy linii. Linie tego typu charakteryzują się odpornością na chemikalia w stężeniach stosowanych w rolnictwie i ogrodnictwie. Duża elastyczność wpływa na łatwość rozwijania i montażu, co zmniejsza ryzyko jej uszkodzenia. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w uprawach pod osłonami, jak i w uprawach polowych, szczególnie przy produkcji warzyw, truskawek, krzewów jagodowych, tytoniu itp.

o Średnica zewnętrzna: 17 mm,
o Nominalna grubość ścianki: 0.2 mm,
o Rozstaw emiterów: 10 cm, 15cm, 20cm lub 30cm
o Nominalny wydatek z emitera: 1.14 l/godz.,
o Zakres ciśnień roboczych: 0.3 - 1.0 atm.,
o Zalecane ciśnienie pracy: 0.7 atm.,
- kroplowniki indywidualne

kroplowniki z kompensacją ciśnienia i antykapaczem , który przewciwdziała m.in. stratom wody oraz spadkom ciśnienia w instalacji po zakończeniu nawadniania.doskonałe do używania w uprawach w pojemnikach , uprawach gruntowych i na sztucznych podłożach. mają zastosowanie przy długich ciągach nawadniających i spadkach terenu.
wydatek nominalny 2,4,8 L/h