Nawożenie


Nawożenie:

dozownik
DOZOWNIKI PROPORCJONALNE DOSATRON

Urządzenia dozujące firmy Dosatron są elementem instalacji nawodnieniowej umożliwiającym zapewnienie roślinom odpowiedniego środowiska do prawidłowego rozwoju. Dozowniki te mogą być stosowane w szerszym zakresie, jako mechanizm do dezynfekcji, czy konserwacji instalacji. Ich zaletą jest precyzyjne i bardzo ekonomiczne dozowanie preparatów, możliwość funkcjonowania przez 24 godziny na dobę.
 
Swój sukces zawdzięczają:
  • precyzji,
  • prostocie budowy,
  • długotrwałości.
Podłączone bezpośrednio do instalacji wodnej, pracują bez użycia prądu, wykorzystując jedynie ciśnienie wody jako źródło energii. Przepływ wody uruchamia dozownik, który precyzyjnie pobiera zadaną dawkę preparatu. Preparat jest mieszany z wodą wewnątrz dozownika, a następnie wprowadzany do instalacji.

Po ustawieniu zakresu dozowania, urządzenie nie wymaga żadnej kontroli - dawka preparatu będzie zawsze podawana proporcjonalnie, nawet pomimo wahań ciśnienia lub przepływu wody.

Dokładność dozownika wyklucza jakiekolwiek ryzyko związane z nadmiernym podawaniem preparatu.

 Aktualnie, w naszej ofercie posiadamy modele: D8R, D20SVF, D3 green line.MIESZALNIKI NAWOZOWE

Mieszalniki nawozowe to kompletne urządzenia do realizacji procesów nawożenia w uprawach bezglebowych. Wyposażone są m.in. w pompę, komputer sterujący, sensory, zbiornik mieszający, układ ssący do poboru koncentratów nawozowych i kwasu lub zasady. Mieszalniki różnią się między sobą głównie zakresem wydatków wody, liczbą zwężek nawozowych i możliwościami programowymi komputera sterującego.
Każdy z modeli mieszalnika nawozowego dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uprawy i cech instalacji nawadniającej.