Nawóz Multigreen Classic AUTUNO FERRO 25 kg

Producent:
Waga: 25 kg
Dostępność:
Jest
Czas realizacji: 7-10 dni roboczych
szt.
Cena netto: 194,54 zł 210,10 zł

Multigreen® Classic, jest nawozem o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych, oparty na technologii Multicote®. Specjalnie opracowana otoczka polimerowa (Multinet technology), umożliwia uwalnianie składników pokarmowych stopniowo oraz w sposób ciągły w czasie kontrolowanym przez temperaturę podłoża, dostarczając składników pokarmowych trawom w murawie nawet przez kilka miesięcy.

Produkt - cechy i korzyści

• Rodzaj zastosowanego potasu. W powszechnym użyciu są formy siarczanowe, chlorkowe i azotanowe potasu. Jednak forma azotanowa (saletrzana) jest najbardziej korzystną dla traw w murawie. Saletra potasowa jest w pełni konsumowana przez darń. Jest w pełni rozpuszczalna w wodzie, łatwo pobierana przez rośliny ze względu na wyjątkowy synergizm między azotanem i potasem. Roślina natychmiast wzmocniona potasem. Potas syntezuje cukry w roślinie, a cukry to energia wegetacyjna. Potas pogłębia zielony odcień trawy.

• Otoczkowany azot. Zwykły azot dostępny jest dla rośliny natychmiast po zastosowaniu, bez względu na czas i potrzeby. Azot w Multigreen® Classic jest otoczkowany i działa stopniowo, w sposób ciągły, a proces ten kontrolowany jest przez temperaturę podłoża. Azot nie jest tracony ale w pełni konsumowany przez murawę. Nie ma skoków we wzroście i wybarwieniu darni, nie ma efektu koloru „marmurkowego”.

• Redukcja strat składników poprzez ich wypłukanie z podłoża. Środowisko jest bezpieczniejsze. Nawóz wykorzystany bardziej ekonomicznie.

• Darń pozostaje wyrównana zachowując pierwotny skład gatunkowy traw, które były wysiane w mieszance w trakcie zakładania lub renowacji użytku.

• Niższe koszty koszenia i utrzymania trawnika ze względu na niższą produkcję masy zielonej (biomasy). Ze względu na dobór składników nawozu, trawa ma zredukowany przyrost, ale lepszą gęstość i wygląd.

• Darń jest optymalnie odżywiona przez cały sezon, co skutkuje większą odpornością na choroby grzybowe, stres (mróz lub wys. temp.), oraz uszkodzenia na skutek intensywnego użytkowania.

• Redukcja „czarnej martwicy”- Multigreen® Classic jest bezchlorkowy i bardzo nisko siarkowy, co zapobiega typowym ubocznym efektom stosowania tradycyjnych nawozów, jak czarną twardą warstwę martwicy w obrębie powierzchniowej warstwy korzeni, co skutkuje ograniczonym dostępem powietrza i procesami gnilnymi.

• Ukierunkowane nawożenie redukuje rozwój wiechlin (Poa annua).

• Korzyści ze stosowania nawozów Multigreen® potwierdzone zostały przez niezależne stacje doświadczalne we Francji (INRA), we Włoszech (Landlab), Holandii (EuroGrass).


Dawkowanie nawozu

Dawkowanie nawozu zależy od wielu czynników – przebiegu pogody, składu mieszanki traw, przeznaczenia użytku itp. Program nawożenia musi uwzględniać potrzeby traw w danej fazie sezonu wegetacyjnego, stąd proponowane są różne formulacje nawozów na różne okresy. Udział otoczkowanej (kontrolowanej) frakcji azotu w nawozie zależny od momentu jego aplikacji. Zaleca się stosować Multigreen Classic w dawce - 20-30 g/m2 trawnika (200-300 kg/ha). Dawkowanie poszczególnych formulacji jest podobne. Wielkość dawki zależna jest od składu trawy i intensywności użytkowania murawy.

Worek foliowy 25 kg

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic